Onderwerp Opties
|
|
|
Stem op dit onderwerp
|
|
|
|
|
#1498686 - 08/05/2008 20:38
probleem met geluid met optische kabel
|
fregge
Lid
Geregistreerd: 25/01/2004
Berichten: 42
|
Ik heb mijn Kathrein aangesloten op de versterker met een optische kabel. Nu gebeurt er niets als ik de volumetoets van de afstanbediening gebruik, ik zie wel het balkje in beeld en op de ontvanger dat die harder en zachter gaat maar het geluid blijft even hard.
Ik gebruik nu het AAF 1.4 img maar heb ook al het nieuwe 1.05 getest en daar heb ik hetzelfde probleem. De optische kabel werkt gewoon goed, die heb ik getest op een Dreambox en daar geen probleem.
Zie ik misschien een instelling over het hoofd?
|
|
Omhoog
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#1498817 - 09/05/2008 01:08
Re: probleem met geluid met optische kabel
[Re: Niels Wagenaar]
|
verkerkbr
Sat4all Fan
Geregistreerd: 13/01/2006
Berichten: 479
|
Goede avond,
volgens mij is het geen bug. De geluidinstellingen SPDIF via glasvezel moet je gewoon via de versterker regelen.
Ik gebruik hier een programmeerbare Logitech Harmony AB. In de stand HDTV: Wordt de kanaalkeuze gedaan op de Kathi, TV instelling gaat vanzelf in de stand AV2 en tv instellingen werkt op tv toestel en geluidregeling gaat automatisch over op de versterker en stelt juiste SPDIF geluidbron in.
Kies ik voor kabel ontvangst. Dan schakelt de Kathi uit, de kabelsettop box gaat vervolgens aan, tv gaat in de stand AV1 en geluid gaat via 2e SPDIF aansluiting naar de versterker en AB stelt ook automatisch in op het tweede SPDIF geluidskanaal. En de geluidsregeling op AB is ook weer direct op de versterker.
Als ik uitschakelen kies. Dan gaan alle apparaten tegelijk uit.
Ik had dit probleem ook eerder ook met stromen via de PC SPDIF uitgang naar de versterker. Op de PC was het geluid volume niet te regelen.
Hier ook hetzelfde verschijnsel. Lijkt mij overigens ook wel logisch bij een optische verbinding. Signaal kan optisch niet hard of zacht, lijkt mij.
Aan- en uit van de apparaten is overigens een toggle. Dus wat uit staat gaat aan en andersom. Staat er een apparaat echter verkeerd aan. Dan gaat de een aan en de ander weer uit ! Dit moet wel even goed ingesteld staan.
Verder is dit een prima oplossing. De gebruiker merkt hier niets van.
Groet,
Bram
|
|
Omhoog
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#1499005 - 09/05/2008 15:56
Re: probleem met geluid met optische kabel
[Re: fregge]
|
fregge
Lid
Geregistreerd: 25/01/2004
Berichten: 42
|
Ik ben dus niet de enige die het probleem heeft. Het lijkt me dat het wel een bug is, andere ontvangers die ik aangesloten heb via de optische kabel hadden dit probleem niet.
Bedankt voor de reacties
|
|
Omhoog
|
|
|
|
|
|
|
|
Moderator: Murdock, EasySat
|
|
|
|
40266 Leden
49 Forums
241840 Onderwerpen
1501333 Berichten
489 berichten in de afgelopen 24 uur
Max Online: 336 @ 16/04/2008 20:22
|
|
|
|
|
|
|