Ga naar inhoud


M-Vision FCIS 7000


Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Ben van plan een M-Vision FCIS 7000 aan te schaffen. Ben nieuw op dit Forum. Doe ik hiermee een goede aankoop?


Geplaatst:

Dat is moeilijk te zeggen.

Dit soort receivers uit de categorie "merken die vaak snel weer verdwijnen" zijn op zich niet onaardig.

Het grote nadeel is de manier waarop ze "vermarkt" worden. Vaak met veel tamtam door leveranciers die je zo veel mogelijk beeld voor zo weinig mogelijk geld willen bieden.

Nogmaals op zich geen verkeerde aankoop, maar voor een tientje (of 2) meer heb je een receiver die op open source software draait en waarvan je in ieder geval de komende jaren meer mag verwachten.

De dreambox dm500 is een toestel met 100mbit netwerk aansluiting, kaartlezer, digitale optische uitgang en open source software.

Vooral de open source software maakt dit toestel vele malen interessanter omdat zelfs mocht de fabrakant verdwijnen er toch voldoende software beschikbaar blijft om jaren lang kijkplezier te garanderen.

Dat is met het toestel wat je nu op het oog hebt vaak niet het geval omdat het hier gaat om een zogenaamd "plakmerk" dat vaak slechts tijdelijk geproduceert wordt en waar niet echt degelijke support en software updates op lange termijn voor te verwachten zijn.

Zie merken en/of types als xtreme str/pvr, deltasat, manhattan, fortec star, arnion, die vaak net zo snel weer verdwenen als ze gekomen zijn (en daarmee ook de support en software updates).

 

Tox.

Geplaatst:

Het is inderdaad waar dat open-source de nodige voordelen biedt t.o.v. niet-open-source, met als belangrijkste de software support.

 

Aan de andere kant is het natuurlijk wel zo dat je de ontwikkelingen daarin wel redelijk bij moet houden (gezien de variatie en mogelijkheden). De nodige technische kennis opdoen en je verdiepen in de materie is zeker geen overbodige luxe, maar een pre. Voor hobbyisten klinkt het als muziek in de oren natuurlijk, maar ik kan me voorstellen dat het niet voor iedereen is weggelegd (zowel qua kennis als tijd die daarvoor nodig is). In zo'n geval is open-source misschien niet de meest voor de hand liggende keuze.

 

Het "voordeel" bij de FCIS7000 is dat je nog kunt terugvallen op de CAMS (XCAM, Dragon, of wat er ook mag zijn tegen die tijd), mocht de software support komen te vervallen. Maar ook dat kost niet niks en is ook maar tijdelijk.

 

Uiteindelijk is het dus de vraag wat je zelf wilt.

- Software-support (open source) waar een bepaalde tijdsinvestering tegenover staat.

- Of een stukje gemak, waar op termijn meer centjes (kosten) tegenover moet staan.

Geplaatst:

Twee korte opmerkingen nog:

1. Open source software wil niet zeggen dat je zelf moet kunnen programmeren. Firmware wordt in de meeste gevallen kant en klaar aangeboden (zie Pli image voor dm500)

2. Zelfs als je in een receiver een CI kunt stoppen wil dat niet zeggen dat je daarmee alle problemen kunt ondervangen. Vaak werken CI's niet met iedere receiver en zijn er voor nieuwe CI's (of nieuwe CI firmware) zogenaamde receiver firmware updates nodig om ze te laten werken. Als die firmware updates niet meer komen, sta je met z'n receiver (en ook met de CI natuurlijk) beteuterd te kijken.

Voorbeelden te over van receivers waar diverse CI's niet goed in werken (zo ook de Dreambox Dm7000, maar daar is een CI weer niet nodig vanwege de open source software voor de twee kaartlezers).

Het is en blijft een moelijke keuze. Ikzelf vind een DM500 geen optie, maar dat komt omdat ik al twee DM7000's heb staan (woonkamer + slaapkamer) en de DM500 alleen maar ter test geleend heb.

Ik ben erg onder de indruk van dit kleine wonder en als ik een keuze moest maken tussen een normaal "plakmerk" (niet oneerbiedig bedoeld) en een Dm500, was de keuze al snel gemaakt.

 

Tox.

Geplaatst:

Oke, dank je wel.

Ik denk dat ik toch maar voor zekerheid in de toekomst kies en dus over ga naar de aanschaf van een dreambox. Zo wordt je als leek toch weer een stuk verder op weg geholpen.

 

Gr. Kor <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Geplaatst:

Oke, bedankt.

 

Ik denk dat ik me maar ga verdiepen in een dreambox en hoop dat ik met eventuele problemen o.i.d. weer terug kan komen op dit forum. Gr. Kor

Geplaatst:

Oke, ik zal mij eens gaan verdiepen in een dreambox, daarbij komt dan dat ik meerdere satellieten wil ontvangen d.m.v. schotel met rotor. (en misschien meerder LNB's?)

Maak een account aan of log in om te reageren

Je moet een lid zijn om een reactie te kunnen achterlaten

Account aanmaken

Registreer voor een nieuwe account in onze community. Het is erg gemakkelijk!

Registreer een nieuwe account

Inloggen

Heb je reeds een account? Log hier in.

Nu inloggen
  • Wie is er online   0 leden

    • Er zijn geen geregistreerde gebruikers deze pagina aan het bekijken
×
×
  • Nieuwe aanmaken...