Odiebla Geplaatst: 26 december 2005 Geplaatst: 26 december 2005 Zomaar even een hypothetische vraag: stel dat de flash corrupt is geraakt door een verkeerde image of welke reden dan ook. Stel dat hierbij ook het deel van de flash corrupt is geraakt waar de bootloader staat (naar mijn informatie helemaal achteraan): welke manieren heb je dan om je machine te redden en te voorzien van een versie nieuwe werkende image? Of is dat dan typisch een gevalletje van jammer, maar terug naar de importeur/leverancier? Het is me nog niet overkomen, maar aan de hand van de opties kan ik bepalen wat het risico is om met zelfgemaakte images etc te gaan experimenteren :-)
Gast Geplaatst: 27 december 2005 Geplaatst: 27 december 2005 De normale images komen niet aan de bootloader aan, dit gedeelte is beveiligd. Mocht je een image hebben die dit toch doet en de stroom valt dan uit, dan zal je de jtag voor rellok moeten vinden. Deze pinbelegging bestaat maar de juiste driver heb ik niet.
Odiebla Geplaatst: 27 december 2005 Auteur Geplaatst: 27 december 2005 Een 'normale' image zal niet aan het bootloader deel komen, maar ik kan me voorstellen dat als ik een eigen image flash en die te groot is dat ik het deel van de bootloader kan overschrijven. Hoe werkt de jtag interface? VIa de serial port of direct op het moederbord?
Gast Geplaatst: 27 december 2005 Geplaatst: 27 december 2005 Tussen je // poort van de PC en op de pinbelegging van het moederbord. Ik weet niet wat je wil flashen maar ik zou toch 2 keer nadenken. Het is niet omdat de image de groot is dat hij in de partitie komt van de bootloader. ik heb ergens die adressen in het geheugen onlangs gezien maar weet niet meer waar, ik denk in een readme file.
Gast Geplaatst: 27 december 2005 Geplaatst: 27 december 2005 Nog even dit, de driver heb je ook nodig, die werd door FredWst gemaakt maar anderen hebben er al achter gevraagd en niet gekregen.
Odiebla Geplaatst: 27 december 2005 Auteur Geplaatst: 27 december 2005 Het enige wat ik wil flashen zijn zelfgebakken images. Indien de image niet (goed) werkt is dat op zich geen probleem, dan flash ik er gewoon weer een werkende overheen. Maar ik ben dus bang dat ik met een corrupte of te grote image het bootloader deel van de flash, dat achter de kernel area komt, beschadig/deels overschrijf en zo mn box sloop <img src="/forums/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Gast Geplaatst: 27 december 2005 Geplaatst: 27 december 2005 Ik heb het teruggevonden maar hoop dat jij er meer aan hebt dan ik.
Aanbevolen berichten
Maak een account aan of log in om te reageren
Je moet een lid zijn om een reactie te kunnen achterlaten
Account aanmaken
Registreer voor een nieuwe account in onze community. Het is erg gemakkelijk!
Registreer een nieuwe accountInloggen
Heb je reeds een account? Log hier in.
Nu inloggen