Ga naar inhoud


[7000] Harddisk + losse voeding in sleepmode hoe?


Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Stel dat je een losse voeding voor de HDD in de dreambox gebruikt.

Kan je deze voeding dan met een relais schakelen, zodat het relais schakelt als de HDD op moet starten of wordt er al geschakeld als de box aanstaat?

 

Ik kan me voorstellen dat met de HDD power supply van de box zelf (5V/12V) wat geschakeld kan worden,

maar ik weet niet wanneer welke spanning aanwezig is.

Gtz. Martje B


Geplaatst:

Je kunt de 12 Volt pakken op dat kleine 4-polige stekkertje waar normaal de voeding van je harddisk op zit. Hier kan meteen een 12 Volts-relais op. Het relais schakelt dan alleen aan en uit als je 'em helemaal uit zet (deep standby) of bij een reboot.

 

Zo heb ik 't ook al jaren. Waarschijnlijk kan de 5 Volt ook.

 

Oh ja.. met dat relais schakel ik dus de netspanning van de extra voeding.

Geplaatst:

Zoals Daf2000 zegt.

 

48134674iu7.jpg97024690jh2.jpg

...........................Groetjes:...Boelo

VU+--Ultimo 4K----Big bisat 13E-19.2E-23.5E-28.2E

Geplaatst:

Dus als ik nooit deep sleep gebruik, schakelt de externe voeding nooit af. <img src="/forums/images/graemlins/mad.gif" alt="" />

 

Dan ga ik daar geen energie in stoppen <img src="/forums/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Gtz. Martje B

Geplaatst:
Citaat:
Dus als ik nooit deep sleep gebruik, schakelt de externe voeding nooit af. <img src="/forums/images/graemlins/mad.gif" alt="" />

Dan ga ik daar geen energie in stoppen <img src="/forums/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

't Hangt af van wat je doel is. Ik heb een externe voeding omdat m'n harddisk te veel stroom trekt. Dan is 't wel netjes als die voeding ook uit gaat als de Dreambox uit is. Ik vraag me af of de originele voeding van de Dreambox in dat geval ook uitgeschakeld wordt.

Om de voeding van de harddisk in standby uit te schakelen is vast niet verstandig. Zo ver ik weet gaat alleen de spanning van de LNB er af maar de Dreambox zelf draait gewoon door (ook in standby kun je telnetten enzo). Als je dan de harddisk uitschakelt, krijg je misschien rare situaties.
In deep standby gaat echt alles uit op de front processor na en dan kun je veilig ook de harddisk uitschakelen. Verder als de harddisk wel spanning heeft, maar niet meer draait dan gebruikt dat ding toch bijna geen stroom meer.

Maak een account aan of log in om te reageren

Je moet een lid zijn om een reactie te kunnen achterlaten

Account aanmaken

Registreer voor een nieuwe account in onze community. Het is erg gemakkelijk!

Registreer een nieuwe account

Inloggen

Heb je reeds een account? Log hier in.

Nu inloggen
  • Wie is er online   0 leden

    • Er zijn geen geregistreerde gebruikers deze pagina aan het bekijken
×
×
  • Nieuwe aanmaken...