Ga naar inhoud


TF5000Ci kan deze 2 maal een Diseqc puls geven?


Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Hoi ik wil dus een motor voor mijn schotel er bij halen, maar nu zag ik al als ik mijn andere 3 lnb's wil behouden en dat wil ik. Dat mijn reciever 2 maal een signaal moest kunnen uitzenden anders ging dit niet. Hoop dat ik het zo goed zeg. Nu is mijn vraag kan dat met een TF5000Ci?

 

Ik wil dus normaal gewoon naar Astra 1/2 en de hotbird kunnen kijken, en voor de rest mocht het nodig zijn dat ik kan draaien naar een leuke sat.

 

Mvrg. <img src="/forums/images/graemlins/xyxthumbs.gif" alt="" />


Geplaatst:

Hi RJ,

 

Ik denk, dat het gaat lukken als je de motor op ingang 1 van je diseqc switch zet en de rest op de ingangen 2,3 en 4.

Ingang 1 is normaal gesproken de default ingang, dus heeft geen commando nodig om gekozen te worden.

De andere ingangen kies je dan met de normale diseqc commando's.

Alleen als je van ingang 2,3 of 4 weer terug gaat naar je motor weet ik niet of hij de switch weer in ruststand zet <img src="/forums/images/graemlins/kweetniet.gif" alt="" />.

Anders dan maar een noodgreep en vanaf "aan" stand via "standby" en "aan" weer naar de motor <img src="/forums/images/graemlins/loldev.gif" alt="" />.

 

Mvg,

 

Rolin

DM-8000HD, Technisat Digit Isio STC+
Triax 64cm met CD LNB voor 19, 23 en 28 graden.

Technisat met Ziggo CI+ module voor de kabel.

Geplaatst:

via de 4/1 diseqc lijkt mij geen juiste manier. Je zal handmatig een keuze moeten maken tussen de motor of de 3 lnb's. Waarom heb je geen 4000 genomen?

Alfred

Vu duo 2, VU uno twin, T90, Philips 90cm offset schotel met diseqc motor, LG 4K 55" 

Geplaatst:

Ja waarom geen 4000, ben ook maar student <img src="/forums/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />

 

Maar dus dat gaat niet geheel lukken lees ik zo.

Geplaatst:

Hallo RJ,

 

Ik heb het voor je geprobeerd in de volgende opstelling:

 

1. Op de TF5000ci USALS selecteren en gegevens invullen.

2. In LNB Setting menu instellen Astra 1 op 1, Astra 2 op 2 en Hotbird op 3, alle andere satellieten op 4 (bij mij althans).

3. Kabel van TF5000ci naar de motor (bij mij de SG2100).

4. LNB kabel van de motor naar de uitgang van de diseqc switch.

5. Astra 1 lnb op ingang 1, Astra 2 lnb op ingang 2 en Hotbird lnb op ingang 3 van de diseqc switch.

6. Motor lnb (dus alle andere satellieten) op ingang 4 van de diseqc switch.

 

Dit werkt perfect <img src="/forums/images/graemlins/xyxthumbs.gif" alt="" />.

 

Het enige nadeel (voor zover een nadeel) is, dat de motor ook voor Astra 1, 2 en Hotbird naar hun posities draait (wel gelijk beeld op Astra 1, 2 en Hotbird).

 

Eventueel in het Installation menu USALS alleen inschakelen als je naar een vreemde satelliet wil kijken.

 

PS: Ik gebruik een Spaun diseqc switch.

 

Veel succes!

 

Mvg,

 

Rolin

DM-8000HD, Technisat Digit Isio STC+
Triax 64cm met CD LNB voor 19, 23 en 28 graden.

Technisat met Ziggo CI+ module voor de kabel.

Geplaatst:

Ik ga me dat eens ff overdenken hoe ik dat ga aanpakken, in ieder geval erg bedankt voor de info en voor het uitproberen zelfs nog.

 

Mvrg.

 

RJ <img src="/forums/images/graemlins/xyxthumbs.gif" alt="" />

Geplaatst:

Even voor de duidelijkheid:

 

In punt 6 de motor lnb op ingang 4 natuurlijk alleen in het menu en niet fysiek.

 

Succes!

 

Mvg,

 

Rolin

DM-8000HD, Technisat Digit Isio STC+
Triax 64cm met CD LNB voor 19, 23 en 28 graden.

Technisat met Ziggo CI+ module voor de kabel.

Geplaatst:

Hoi,

ik heb het als volgt werkend gekregen:

tf5000ci -> spaun UNCOMMITTED switch (diseqc 1.1) -> sg2100A -> lnb1

\-> lnb2 (astra 1)

(lnb1 is een twin lnb die ook nog aan een tweede ontvanger (de DM 500) is aangesloten via een gewone committed switch. Op de DM 500 kan ik dus ook op lnb1 en lnb2 kijken.)

In de tf5000ci menu kun je per satelliet positie aangeven of je gebruikt maakt van lnb1 of lnb2.

In het lnb menu kun je per lnb weer aangeven of je gebruikt maakt van diseqc 1.1 en/of diseqc 1.0 en/of diseqc 1.2. Je kunt de motor ook heel makkelijk met USALS laten draaien.

Bij mij draait de rotor overigens niet als ik lnb2 gebruik. Dat is wel zo fijn, want als ik b.v. met de DM500 naar hispasat kijk, dan kan ik op de tf5000ci gewoon naar astra1 kijken via lnb2 zonder dat de motor aangestuurd wordt. Immers de spaun switch houdt dit tegen.

Ik hoop dat je hier iets aan hebt.

vu+ duo en vu+ zero OpenPli - Triax88 - SG2100A (42oost/58west) - Triax55, diseqc 1.0 en 1.1 switches

Geplaatst:

Mijn schematjeging een beetje fout...wat ik bedoelde is dat op ingang 1 van de spaun switch de sg2100A is aangesloten en op ingang 2 lnb2 die op een aparte schotel staat, uitgericht op astra1.

Alles op astra1, daar gebruik ik dus een vaste schotel voor en de rest is voor de draaibare schotel.

Ik zit er eigenlijk aan te denken om dat te gaan veranderen. N.m.l. astra 1- hotbird - astra 2 vaste schotel (visiosat?) en de rest draaibaar..

vu+ duo en vu+ zero OpenPli - Triax88 - SG2100A (42oost/58west) - Triax55, diseqc 1.0 en 1.1 switches

Maak een account aan of log in om te reageren

Je moet een lid zijn om een reactie te kunnen achterlaten

Account aanmaken

Registreer voor een nieuwe account in onze community. Het is erg gemakkelijk!

Registreer een nieuwe account

Inloggen

Heb je reeds een account? Log hier in.

Nu inloggen
  • Wie is er online   0 leden

    • Er zijn geen geregistreerde gebruikers deze pagina aan het bekijken
×
×
  • Nieuwe aanmaken...