Ga naar inhoud


Aanbevolen berichten


Geplaatst:

Dat ligt aan je gebruik, natuurlijk <img src="/forums/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

80 GB is goed voor ongeveer 40 uur opnemen.

Geplaatst:

Kan zeker genoeg zijn, zeker als je bestanden over kunt zetten via je netwerk naar grotere schijven voor opnames die je lang wilt bewaren.

Kijk wel even wat voor je type je hebt liggen en of het een passend type is qua stroomverbruik, in principe liever 5400 ipv 7200 tpm.

Geplaatst:

Inderdation. Je kan bestanden met bijv. op je PC vanaf je DB ophalen (FTP is standaard op Windows en de DB aanwezig) en dan met software bewerken zodat je het op DVD kan branden. Ff zoeken in dit forum aangezien er nochal wat draadjes over gechreven zijn.

Geplaatst:

Ja hoor, dat kan.

 

En als je de 80gb-hd toch op voorraad hebt, waarom niet gebruiken? Zelf zou ik gelijk voor heel veel groter gaan, meer naar 250GB. Mijn ervaring (met de Topfield wel=waar) is dat je niet altijd direct tijd zult hebben om de opnames naar de pc te sturen en gelijk op dvd te zetten. Dan raakt de Hd van je pc ook nog eens vol en loopt de hd van je receiver helemaal vol. En je hebt nog wat werkruimte nodig op je pc-hd.

 

Maar goed, ligt eraan wat en hoeveel je op wilt nemen. Je kunt natuurlijk ook gewoon proberen hoever je komt met de 80GB en later eventueel een grotere bijkopen.

Geplaatst:
Citaat:
via een bep. programma naar mjn pc sturen

Daar zijn een aantal programma's voor. Zelfs progjes die er speciaal voor zijn gemaakt.
Ikzelf gebruik altijd gewoon een 'ftp' programma. Dat zit op iedere computer.
Een grafisch ftp programma is ook handig - maar dan moet je even zoeken (Ik gebruik gftp op Linux als grafisch progje).

Citaat:
dan via een bep. programma bewerken en op dvd zetten?

Ook daar zijn een aantal progjes voor. Je moet de .ts bestanden (=MPEG Transport Stream) overzetten in de juiste MPEG voor DVD. Allereerst zoek en download 'ProjectX'. Dit is een Java programma dat de .ts bestanden split in .mp2 en .mpv (Afhankelijk van de zender kan je ook een .ac3 of meerdere .mp2 bestanden hebben - de .mpv = video, de .mp2 = audio).
Met ProjectX kan je ook de reclame eruit snijden (Options -> open Videocut/Specials). Daarna enkel de twee bestanden die je hebben wilt (.mpv en 't juiste audio bestand) klaar maken voor DVD. Er zijn zat programma's die dat doen. Ikzelf maak gewoon een .mpg bestand aan - ik heb meestal geen behoefte aan menu'tjes en m'n 50 Euro DVD speler kan ook gewone MPG bestanden lezen.
Als je een DVD wilt hebben met menu'tjes e.d. dan zijn er ook voldoende programma's voor beschikbaar. Ik denk dat andere mensen je daar beter over kunnen informeren.


Veel plezier.
Geplaatst:

Persoonlijk denk ik dat als je 80Gb laat vollopen, je ook 250Gb laat vollopen. Aangezien een normale lengte film ongeveer 2-3Gb kost kan je op 80Gb aardig wat films opnemen.

 

Nadelenb van grotere schijven zijn : meer herrie, meer stroomverbruik en meer warmte. Dit is zeker bij de 7000 (en qua warmte ook bij de 7020) een probleem. Ik zelf heb een 60Gb erin zitten (en een tijd een 40Gb gehad) en ik ben nog niet 'out of diskspace' gelopen.

Geplaatst:

ruim voldoende..

 

grote disks zijn ook meteen een prullemand voor spul wat niemand nooit niet bekijkt of gebruikt.

 

heb er een jaar lang 20 gb in gehad ook dik voldoende als je films ook vaker naar dvd brand.

 

cheers

Meantime

Mick Roach

 

 

Geplaatst:

Ik zou alleen wel voor een 5400 rpm schijf gaan ivm de warmte afgifte van de schijf.

Geplaatst:

was dat jegens mij ?

 

als je bang bent voor hitte

dan pak je een 60cm ide kabel en hangt die disk gewoon buiten de dreambox

 

of je stopt een mooie ventilator in je blikken dreambox kassie.

 

cheers

Meantime

Mick Roach

 

 

Geplaatst:

ik heb er een 160GB in zitten van seagate 7200 is wel warm maar binnen de grens en is nog behoorlijk stil!

 

RUIMTE ZAT !!

heb ook al meerdere keren een film op DVD gezet voor de HEB!

 

Maar gebruik de DB nu meer voor opslag van MP3 heb er wel een kleine 14 gig

aan MP3 en dat is wel leuk omdat mijn DB aan de Homecinemaset zit

klinkt het ook nog goed!

 

succes

maar 80gb is ruim voldoende maar je moet het gewoon in de gaten houden.

hetzelfde als bij een pc het wordt toch steeds gekker,

maar films worden niet groter de spellen tegenwoordig wel!(op pc)

Dm 7020 Dm800 HD Venton HD Haupage Skystar 2

en altijd online.

 

Viasat 19.2, 23.5, 28.2 en 13.

 

Geplaatst:

Citaat:
Auteur: blitz

Onderwerp: Re: 80 giga schijf in DB voldoende

 

maar wat is eigenlijk als het gevolg als de hard disk te warm wordt

 

 

Dan wordt het systeem instabiel, maw je krijgt last van vastlopers,haperingen e.d.

Maak een account aan of log in om te reageren

Je moet een lid zijn om een reactie te kunnen achterlaten

Account aanmaken

Registreer voor een nieuwe account in onze community. Het is erg gemakkelijk!

Registreer een nieuwe account

Inloggen

Heb je reeds een account? Log hier in.

Nu inloggen
  • Wie is er online   0 leden

    • Er zijn geen geregistreerde gebruikers deze pagina aan het bekijken
×
×
  • Nieuwe aanmaken...