Ga naar inhoud


[all] met Dreambox op internet


Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Hoi,

 

Misschien domme vraag, maar een kennis van mij heeft een internetaansluiting zonder pc. Nu wil hij daar een dreambox op aansluiten om updates en plugins te downloaden. Is het mogelijk om de dreambox rechtstreeks op het modem aan te sluiten en zodoende plugins te kunnen downloaden. Hij heeft internet van @home. (mogelijke problemen waar ik aan denk ze bijvoorbeeld het invullen van een computernaam die je van @home krijgt)

 

Gr. Michel


Geplaatst:

Ja, dat kan.

 

Maar ik zou die kennis dan toch sterk aan willen raden daar een router tussen te plaatsen. Die heb je al voor een handvol euro's, dus dat moet te doen zijn.

 

Als alternatief gebruik een image waar een firewall in zit (zoals PLi, maar je verteld niet welk type box die kennis heeft), maar van moet je al verstand hebben van linux firewalls (iptables) om die te kunnen configureren. En aangezien die kennis niet eens een PC heeft vraag ik me dat af... <img src="/forums/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

 

CU,

WanWizard

Geplaatst:

Waarvoor zou hij een router nemen als hij toch niets heeft te beschermen en alleen maar plugins en dergelijke downloaden doet. Het heeft geen meerwaarde. Hij maakt trouwens gebruik van een DM500 met SF image.

 

 

Gr. Michel

Geplaatst:

de SF images

 

hebben meerdere leuke opties die ook deels geldend gemaakt kunnen worden als bescherming (firewall ~ ipwrapper)

 

dus dat kan zeer zeker gaan werken

 

of er iemand interesse heeft aan inbreuk op een dm is de vraag en ook zou het eens gebeuren dan kun je altijd nog je dm snel weer aan de praat brengen door een nieuwe flash.

 

zolang de dreambox maar niet gaat broadcasten dat ie op WAN ter beschikking is voor WAN gebruikers (mogelijke kwaadwillenden).

 

cheers

Bombs

Faithless

 

Geplaatst:
Citaat:
Waarvoor zou hij een router nemen als hij toch niets heeft te beschermen en alleen maar plugins en dergelijke downloaden doet. Het heeft geen meerwaarde. Hij maakt trouwens gebruik van een DM500 met SF image.

Omdat die doos TCP praat. En z'n password vast dreambox is. En er ook voor dreamboxen SMTP modules zijn. En je daar zo lekker spam mee kan versturen...

Waarom zijn er toch altijd weer mensen die denken "beveiliging, waarom? Het overkomt mij toch niet, want...". Think again.

CU,
WanWizard
Geplaatst:

Als dat "modem" iets anders is dan een telefoon modem (en dat zal heus wel), dan is dat modem waarschijnlijk al meteen een firewall + router. Met de default settings van zo'n modem staat hij al veilig ingesteld: Van buitenaf is de DB niet te zien, van binnenuit kan hij gewoon onbeperkt het internet op. Modems zonder router functie worden al jaren niet meer gemaakt.

Geplaatst:
Citaat:
Kabelmodem van @home. Motorola geloof ik.


Heb ik hier ook gehad. Dat is een bridge, geen router. En zeker geen firewall.
Geplaatst:

Maar als ik jullie goed begrijp kan ik zijn dreambox rechstreeks op het modem aansluiten en zal het internet dus werken.

 

Gr.

Geplaatst:

Bij @home kun je je dreambox niet rechtstreeks op het modem aan sluiten. En indien dat zou kunnen, hoe wil je dan nog internetten.

 

Wat je nodig hebt is een extra router... Hierin moet je ook de computernaam invullen die je van @home krijgt

Binnenkort is bijna alles in MPEG4 bij CanalDigitaal... je SD ontvanger kan dus in de Kliko
Geplaatst:
Citaat:
Maar als ik jullie goed begrijp kan ik zijn dreambox rechstreeks op het modem aansluiten en zal het internet dus werken.


Bij @home was het altijd zo dat als je de door hun opgegeven hostname gebruikte in je dhcp request, je een werkend IP kreeg. Dat moet met de dreambox ook prima gaan, maar dan heb je dus geen 'internet' meer op de PC.
Geplaatst:

Pieter, Precies... Je hebt die hostname ook nodig voor een IP... Maar waarom zou je het zo doen????

Binnenkort is bijna alles in MPEG4 bij CanalDigitaal... je SD ontvanger kan dus in de Kliko
Geplaatst:

Pieter, als ik jouw goed begrijp kan ik dus bij de communicatieinstellingen van de dreambox de hostname(computernaam van @home) invullen en kan ik dus plugins downloaden via het internet.

 

Gr. Michel

Geplaatst:

ik weet niet zeker of de dreambox z'n hostname vanzelf al meestuurt.

Waarschijnlijk niet.

Als je een oe image gebruikt (7020 of nieuwer) kan je volgens mij in /etc/network/interfaces een regel "hostname xyz" toevoegen bij je eth0 configuratie.

Maak een account aan of log in om te reageren

Je moet een lid zijn om een reactie te kunnen achterlaten

Account aanmaken

Registreer voor een nieuwe account in onze community. Het is erg gemakkelijk!

Registreer een nieuwe account

Inloggen

Heb je reeds een account? Log hier in.

Nu inloggen
  • Wie is er online   0 leden

    • Er zijn geen geregistreerde gebruikers deze pagina aan het bekijken
×
×
  • Nieuwe aanmaken...