Ga naar inhoud


Niet alle satellieten beschikbaar met motor


Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Hallo

 

Gisteren heb ik een motor geïnstalleerd voor mijn schotel van 57cm. Na wat gesukkel met het uitrichten vind ik dat het vrij goed geslaagd is. Ik heb alleen nog een bedenking:

 

Ik ontvang perfect Astra 1 op 19,2E en Hotbird op 13,0E. Ook Astra 2 op 28,2E is geen enkel probleem. Sirius op 5E en Atlantic Bird 3 op 5,0W werken ook goed. Turksat op 42,0E is ook geen enkel probleem, maar mijn vraag is nu hoe het komt dat ik Hellas Sat op 39,0E lukt gewoonweg NIET... Wat zou hier mis kunnen gaan?

 

Ligt het misschien aan de diameter van de schotel? Volgens de kaart op Lyngsat maps zouden de F1 en F2 beams thans perfect moeten te ontvangen zijn...

 

Zijn er nog andere satellieten die ik met mijn diameter zou kunnen proberen?

 

alvast bedankt voor jullie reacties

 

Steven


Geplaatst:
Citaat:

Ligt het misschien aan de diameter van de schotel?


Daar lijkt het wel op omdat je zegt Turksat wel goed te kunnen ontvangen.
Als Turksat hard binnen komt zou het moeten lukken. Of merk je dat je Turksat al een stuk minder hard ontvangt dan bijvoorbeeld Astra? Dan kan het ook nog je afstelling zijn.

Dreambox 8000HD, Xtrend et5000 & et9000, Qnap 209-II Pro 2Tb,Wavefrontier T 90,Stab HH120 Triax 78 cm, Triax 78 cm CDS Duo LNB

Member of the PLi team

Geplaatst:

Hellassat op 39 moet kunnen met een 57cm schotel. Door het relatief kleine formaat van de schotel is je reserve voor de afstelling erg gering. Skew afstellen op sirius of op turksat. Astra 1 heeft een afwijkende skew. Op een draaibaar systeem is astra 1 dus iets minder dan je zou verwachten. TRT-transponders op turksat zijn erg sterk. Komen dus met volle bak binnen. Ook even controleren of de bevestigingspaal exact waterpas vertikaal staat.

Geplaatst:

Mja, Turksat komt inderdaad wel iets minder hard binnen dan de rest (sommige zenders hebben zelfs af en toe wat blokjes) dus ik zal toch nog wat moeten finetunen veronderstel ik

Geplaatst:

Hmmm ik dacht juist dat je het prima gedaan hebt, volgens de Database is er voor de meeste satelieten een grotere schotel nodig dan de 57 cm die je hebt.

Je zou nog eens naar Thor op 0.8 west en Intelsat 10-02 op 1 west kunnen kijken dat zijn ook sterke satelieten en tegelijk op een lnb te vangen.

En verder gewoon wat proberen krijg je beeld is het leuk meegenomen. <img src="/forums/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Geplaatst:
Citaat:
Mja, Turksat komt inderdaad wel iets minder hard binnen dan de rest (sommige zenders hebben zelfs af en toe wat blokjes) dus ik zal toch nog wat moeten finetunen veronderstel ik


Ga daar dan maar vanuit, zorg in ieder geval dat je mast loodrecht staat, dan hoef je maar een beetje te tunen, kan nooit veel zijn.

Dreambox 8000HD, Xtrend et5000 & et9000, Qnap 209-II Pro 2Tb,Wavefrontier T 90,Stab HH120 Triax 78 cm, Triax 78 cm CDS Duo LNB

Member of the PLi team

Geplaatst:

Kan inderdaad nooit veel zijn. mm werk dus. Met waterpas de paal kontroleren. Skew uitproberen op een zwakke transponder.

Geplaatst:
Citaat:
Hellas Sat op 39,0E lukt gewoonweg NIET... Wat zou hier mis kunnen gaan?


Signaal op Hellas is erg goed (behalve de zenders Gnet en Madtv), ben er bijna zeker van dat je niet op een aktieve transponder zoekt.

Rico

Xtrend ET9500 Openpli, Xtrend ET6000, Wavefrontier T55 met positie's 3e,9e,13e,19e,23e en 28e

Geplaatst:

zou toch iets anders kunnen zijn ook, alleen ik weet het ook niet. Heb zelf een draaibaar systeem, kon inhet begin Hellassat ontvangen zonder probleem.

Nu echter niet meer, turksat ed werken ok, (ik ontvang van 53°W tot 42°E de rest zonder probleem,incluis amos,nilesat,arabsat)

daar ik toch niet echt naar hellassat kijk heb ik mij er geen zorgen over gemaakt, maar het is raar dat het inhet begin wel ging en nu niet meer (heb zelf een triax van 88cm)

Geplaatst:
Citaat:


Zijn er nog andere satellieten die ik met mijn diameter zou kunnen proberen?



Probeer Hispa eens, zit ook veel leuks op <img src="/forums/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
Geplaatst:

Heb dit weekend nog wat zitten proberen...

 

Nog steeds hetzelfde probleem. Ben er uiteindelijk wel in geslaagd om ontvangst te krijgen, maar het is helaas beperkt tot enkel CNBC Europe en Hellas Sat Promo op 11038 V, misschien is dit een hele sterke transponder?

 

Ik denk dat ik het er voorlopig maar bij laat, had gewoon HellasSat er graag bijgehad om af en toe eens langs te zappen. Trouwens, ik denk dat er eerder iets mis is met mijn ontvanger, dan met mijn setup: op Astra2 bijvoorbeeld kan ik ITV3 niet ontvangen, terwijl alle andere 300+ zenders perfect beeld hebben. Als ik de frequentie van ITV3 handmatig aanpas en opsla, staan daarna de Video PID, Audio PID weer terug op 0, terwijl de LNB freq. op 1231641316578461321 (ofzo iets) staat, dit lijkt me dus niet echt normaal...

Geplaatst:

Als de HellasSat de laatste sat is die je ging inladen kan het zijn dat je kanalenlijst of je transponderlijst vol zit. Had kortgeleden het laatste, wat lege transponders verwijderd en kon weer nieuwe zenders toevoegen.

3x VU+ met Open Pli , 2 Gregorians, 1 Big bisat en 3 LCD's

Maak een account aan of log in om te reageren

Je moet een lid zijn om een reactie te kunnen achterlaten

Account aanmaken

Registreer voor een nieuwe account in onze community. Het is erg gemakkelijk!

Registreer een nieuwe account

Inloggen

Heb je reeds een account? Log hier in.

Nu inloggen
  • Wie is er online   0 leden

    • Er zijn geen geregistreerde gebruikers deze pagina aan het bekijken
×
×
  • Nieuwe aanmaken...