Ga naar inhoud


Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Hai,

 

Ik heb laast een plasma scherm gekocht en nou heb ik m'n dreambox 7025 via de scart aansluiting gekoppeld aan m'n plasma. Maar ik vind de kwaliteit van de beeldweergave niet echt onwijs mooi. Nou vraag ik mij af of er nog andere manieren zijn om m'n dreambox aan te sluiten en waarbij ik echt een optimale kwaliteit aan weergave kan krijgen. Wat zijn de opties?

 

 

Dank je vriendelijk!

[color:"purlple"] I just can’t live without my Dreambox 7025 and 8000 HD. What an invention!


  • Reacties 32
  • Aangemaakt
  • Laatste reactie

Beste reacties in dit onderwerp

Beste reacties in dit onderwerp

Geplaatste afbeeldingen

Geplaatst:

Uitmuntend lijkt me wat overdreven want het bronmateriaal is al alles behalve uitmuntend.

Ik noem mijn "plaatje" dan ook liever acceptabel, al heeft dat weer weinig met de DM7025 te maken, maar eerder met de belachelijk hoge compressie die CDS toepast.

 

ron

Geplaatst:

Je moet wel even zoeken naar de juiste afstelling op TV, wat is precies het probleem, scherpte, kleur, artefacten?

 

Heb je ook nog andere bronnen geprobeerd? Indien ja hoe zag dat eruit?

Dreambox 8000 & VU+ Duo
Synology DS201 NAS
ITV van KPN + digitenne

LG55B6V Oled TV

Geplaatst:
Citaat:
Heb dezelfde opstelling, plasma/dreambox/scart. Geeft uitmuntend plaatje.

Dan heb jij of een piepklein plasma schermpje of je vergelijkt het beeld met het eerste de beste flash filmpje. Dan is het inderdaad uitmuntend. <img src="/forums/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

Ik weet natuurlijk niet of de topicstarter z'n dreambox al op RGB heeft / had staan, dat is de beste manier om je beeld op TV te krijgen.
Beter dan dat kan niet.

Kan ook nog zijn dat je een brakke scart kabel hebt, die willen ook nog wel eens voor een flinke achteruitgang zorgen.
Misschien helpt het als je een scart kabel koopt van €500,- gesmeed door lekkere elfjes bij maanlicht. <img src="/forums/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />
Geintje natuurlijk, controleer even of je geen gamma scart kabel hebt en koop desnoods een wat duurdere. Kan nog weleens een groot verschil uitmaken.
Geplaatst:

Als jij een TV hebt die het beeld beter maakt dan het erin komt, gefeliciteerd, je bent de enige op de wereld. <img src="/forums/images/graemlins/crazy.gif" alt="" />

Maak dan ook gelijk even een kastje die van stront kan converteren naar channel parfum.

En als je toch bezig bent, maak dan gelijk van mijn brak geripte 64kbps mp3's ook weer even perfect klinkende wav files. <img src="/forums/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />

 

Het is een kwestie van interpretatie. Hoe beeld eruit ziet is smaak gerelateerd. Als ik bij jouw thuis kom, weet ik zeker dat ik je beeld niet uitmuntend ga noemen. De bron is immers al brak.

(HDTV kanalen uitgesloten van dit onderwerp natuurlijk...)

Maar jij vind het uitmuntend. Gelukkig maar! <img src="/forums/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

 

En dan nu serieus:

Het beeld wat jij ziet is door een MPEG encoder heengegaan, MPEG is lossy compression. Dwz: er worden details weggelaten die daarna nooit meer te hergeneren zijn. Hoe lager de bitrate, hoe meer detail verdwijnt. *Niets* is in staat om die verloren details weer te genereren of verzinnen.

Enige optie is om met hogere bitrates te gaan werken of met lossless compression. Dat laatste vereist zeer hoge bitrates en is in deze tijd niet echt haalbaar, dus kiezen we voor HDTV voor hogere bitrates.

 

Edit:

Of zit jij stiekum via DVB-C te kijken naar hele hoge bitrates?

Geplaatst:

Komt nog bij bij de uitleg van remco_k

dat jou dreambox een resolutie heeft van: 720x576

en jou plasma heeft een resolutio van minstens: 1,280x720

 

Concreet wilt dit zeggen dat jou plasma 560 pixels horizontaal en 144 verticaal moet gaan uitvinden...

 

Dit resulteert dan ook vaak in artifecten.

 

Dus zelfs als je een lossless perfect goed PAL signaal gaat aanbieden aan een HD ready screen ga je ALTIJD artifecten hebbe.

 

En laat dat nu net de reden zijn waarom ik nog geen HD ready toestel moet hebben omdat ong 45% meer echt beeld hebt en geen info, dus je moet 45% van je beeld gaan uitvinden, en iets uivinden wat er niet is....

 

Neen hoor aan een HD ready toestel hoor je HD aan te sluiten een geen pal in mijn ogen

Geplaatst:
Citaat:
Heb dezelfde opstelling, plasma/dreambox/scart. Geeft uitmuntend plaatje.

Toen ik een paar maand geleden mijn plasma aansloot op de 7025
viel het mij ook op dat het beeld niet zo mooi was als ik had verwacht.
Dit ondanks een kwalitatief goeie scartkabel op RGB.

Niet elke tuner geeft op RGB een evenmooi beeld.
De dreambox stuurt gewoon een iets minder mooi plaatje uit.
Dit wordt door iedereen natuurlijk anders ervaren...
wat de één mooi vindt,vindt de ander niet strak genoeg...

Wat je wel kunt doen is de dreambox via een scart-componentkabel aansluiten.

1469242-component-scartkabel.jpg


Dus scart uit de dreambox,en component (YPbPr) in je plasma.
Dit ziet er net iets mooier uit.
Je zult hiermee wel een apart tulpkabeltje voor de audio moeten trekken.
Die kun je bijna altijd achterin je TV stoppen,of anders in je versterker.
Let wel op,want niet elk image ondersteunt de component-video uit.
Ronaldd en LT hebben het wel,maar Gemini niet.

post-28050-1318259517,2958_thumb.jpg


 

Geplaatst:

Dat hierboven kán goed uitpakken.

Maar als je een TV hebt die intern alles eerst omzet naar RGB, dan doe je er beter aan om ook RGB aan te leveren. Scheelt een conversie.

Of dit dus helpt, is afhankelijk van de TV maar ook van je tuner!

Uitproberen is de enige echte methode.

Geplaatst:

Dat hierboven heeft helemaal geen zin.

De Dreambox stuurt gewoon een interlaced signaal uit en component is alleen "beter" bij een progressief signaal.

Interlaced RGB signaal doet niet onder voor interlaced component signaal, dus de aanschaf van een dergelijke kabel is weggeggooid geld.

Bovendien ondersteund de ST video-matrix van de DM7025 geen component signaal en krijg je van die blauw-paarse "smeer" in het beeld.

 

Ron

Geplaatst:

Bij mijn Plasma scherm van Pioneer kan ik per externe bron, ( 4 stuks )

apart de beeld en geluidinstellingen regelen.

 

Je zult zien dat de instelling voor een Humax5400 anders moet zijn, dan van een DB7025.

 

Ik weet natuurlijk niet of dit bij jouw merk/type Plasma kan.

 

Tis maar een tip.

Spelfouten in bovenstaande tekst zijn met opzet gemaakt en dienen ter vermaak van de lezer.
Geplaatst:
Citaat:
Bij mijn Plasma scherm van Pioneer kan ik per externe bron, ( 4 stuks )
apart de beeld en geluidinstellingen regelen.

Je zult zien dat de instelling voor een Humax5400 anders moet zijn, dan van een DB7025.

Ik weet natuurlijk niet of dit bij jouw merk/type Plasma kan.

Tis maar een tip.


Precies! Dat was mijn stelling ook een paar berichten hiervoor, heb je dat al uitgeprobeerd? En zie je grote verschillen met andere bronnen? <img src="/forums/images/graemlins/confused.gif" alt="" />

Dreambox 8000 & VU+ Duo
Synology DS201 NAS
ITV van KPN + digitenne

LG55B6V Oled TV

Geplaatst:

Wat ik hierboven schijf is in de praktijk overigens niet helemaal waar.

Sommige TV's hebben een betere component ingang (dan RGB) waardoor het beeld via component mogelijk iets beter zou kunnen zijn.

In de meeste gevallen zal het echter helemaal niets uitmaken. Component signaal dat uit de 7025 komt kan gewoonweg niet beter zijn dan het RGB signaal.

 

Ron

Gast
Dit onderwerp is nu gesloten voor nieuwe reacties.
  • Wie is er online   0 leden

    • Er zijn geen geregistreerde gebruikers deze pagina aan het bekijken
×
×
  • Nieuwe aanmaken...