Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Fugu, de Blowfisch een soort Pufferfish een specialiteit één lekkernij?

Ik heb het maar even laten staan voor wat het is. Superriskant als de Chef het verkeerd voorbereid en de tetrodotoxin uit huid en orgaanvlees in contact laat komen met het visvlees.

Maar er zijn ook andere lekkernijen.

Limburger, Luikse, Hervekaas, Rommedoe, Angelot. Of sjtinkkieës (stinkkaas). Met die Limburgse Dialect naam wordt de zeldzame roodschimmel kaas ook wel aangeduid. Neem een duik in de geschiedenis van deze Limburgse delicatesse en dan laat het zien hoe kaas tot een politiek item kan worden qua wetgeving betreffende de productie.

Rommedoe, zoals wij hier het kaasje noemen, is een okergeel kaasje gemaakt met de roodschimmelbacterie Brevibacterium linens die vooral bekend staat om zijn penetrante geur. (ammoniak / rotte eieren) De herkomst van het kaasje ligt in de regio Maastricht, Luik, Aken.

Hervse Kaas dus (Fromage de Herve). Net voor we naar de Carnaval optocht gaan kijken, de kaas op een schijfje roggebrood eventueel met een toefje Luikse appelstroop erover. Een genot maar pas als je het in je mond hebt, want het stinkt echt. Afhankelijk van de rijpheid bijna weerzinwekkend.

Het risico is > de listeria bacterie

Strenge hygiëneverordeningen deden de productie van Rommedoe in Nederland uiteindelijk de das om. Omwille van de voedselveiligheid moeten kaasmakers hun werkruimte betegelen, zodat listeria geen kans maakt. Maar dat belemmert dus ook helaas de roodbacterie Brevibacterium linens om zijn werk naar behoren te doen.

Tja zegt m’n zus; je sterft maar een keer. Met een weldaad in mijn mond en ook een beetje gesterkt gaan we naar het centrum, lopend.

Remember Russia

Fischer Z

Geplaatst:

Voldoende sterkedrank om de boel van binnen te steriliseren. Helpt ook om een beetje warm te blijven.

  • Resistance is futile you will be assimilated
  • Those who would give up essential liberty, to purchase a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety. Benjamin Franklin (1706-1790)
  • Mijn vrijheid eindigt niet waar jouw angst begint!

 

 

Geplaatst:
9 minuten geleden, Tonskidutch zei:

Het gaat over kaas @Psychosammie.

 

Volgens mij ging het over dodelijke schimmels en verrot eten.

  • Resistance is futile you will be assimilated
  • Those who would give up essential liberty, to purchase a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety. Benjamin Franklin (1706-1790)
  • Mijn vrijheid eindigt niet waar jouw angst begint!

 

 

Geplaatst:

Zonde van die  Wodka, @Drs. IJzerbout!

 

Want goede Wodka kan ook "een weldaad in de mond" zijn.

 

Alleen bij een teveel zal een wandeling naar het centrum je wellicht wel degelijk wat zweetdruppels kosten, @Tonskidutch 

Vu+ Duo2 + PLi 4.0 + Fuba DAA110 + Stab 120
Vu+Solo2 + Fuba DAA 850 + multifeed met 2 twin Alps + 1 quattro Alps + 1 twin MTI + PLi 4.0

Maak een account aan of log in om te reageren

Je moet een lid zijn om een reactie te kunnen achterlaten

Account aanmaken

Registreer voor een nieuwe account in onze community. Het is erg gemakkelijk!

Registreer een nieuwe account

Inloggen

Heb je reeds een account? Log hier in.

Nu inloggen
  • Wie is er online   0 leden

    • Er zijn geen geregistreerde gebruikers deze pagina aan het bekijken
×
×
  • Nieuwe aanmaken...