Het betreft vaak meerdere vensters per regio, dus heel logisch dat men die integreert op een nationale zender die simultaan op meerdere kanalen uitzendt. Het VK doet dat, Italië doet dat, en dat is een bewuste technische keus om het maximaal aantal kijkers te bereiken in de juiste regio met minimaal overschakelgedoe (en met maximale beeldkwaliteit).
BBC Scotland en BBC Wales en BBC NI hebben deels eigen programmeringen erin gepland.
De Duitse deelstaten hebben totaal eigen regionale zenders - ooit Das Dritte Programm - maar daarbinnen alsnog regionale vensters. Op dezelfde manier als de BBC One zender. Of de RAI.
Wat Joyne er ooit zelf van bakte was m.i. een hutspotzooitje. Je moest alle regio's bekijken totdat je eigen regio aan de beurt was. En het overschakelen naar een andere regio was vaak midden in een lopend programma. Er zat gewoon een tijdschakelaar op.
De Nederlandse regiozenders zijn technisch nog het best te vergelijken met het Duitse deelstatensysteem.
Bovendien hebben juist regiozenders een hele directe band met de desbetreffende regio.