Laat het me even anders zeggen: , waarom zijn na 2027 ( dus als alle digiboxen bij de klant weg zijn) de zenders nog op dvbc ? Men kan er toch geen abonnement meer op nemen .
Blijven ze misschien dan nog tot 2030 op de kabel omdat er nog zoveel ci modulen in omloop zijn ?
Probleem is dat Wyre - Telenet niet op alle plekken glasvezel kan trekken tot in de huizen,
er komt wel een optie in de toekomst dat waar een Proximus glasvezel ligt je met Telenet er gebruik van zal kunnen maken en vice versa van Telenet naar Proximus.
Dat is net het probleem van die uitvallen van internet, er zit teveel op die node door de 2 providers, orange gebruikt nog de oude docsis 3.0 modems waardoor ze de kabel meer belasten dan de Telenet docsis 3.1 dat meer freq voor zijn modem hebben om het internet stabieler aan te bieden, deze 2 tegelijk op kabel geeft in de avond uren problemen tussen 19 uur en 23 uur.
eens alle dvb-c zenders weg zijn op de kabel kan Telenet de snelheden opdrijven tot bijna fiber snelheden en zal de kabel stabieler zijn.
tegen dan kan orange hun streaming box aan iedereen aanbieden omdat er niks meer op dvb-c zit.
Ik ben ooit begonnen met gewoon lassen (elektroden) RVS slanghaspels lassen en met wisselend succes, de ene haspel was prima de volgende stortte met het afbikken van de slakken al in elkaar.
Mijn leermeester Harm gaf echter aan "ik zie veel potentie voor iemand die nog nooit eerder heeft gelast" en dan meteen al RVS gaat lassen zonder enige aanwijzingen of dat dit op school geleerd is.
Met wat van zijn instructies rolde wat later de ene na de andere slanghaspel van de werkbank om in de fabriek gemonteerd te worden.
En die wat niet sterk genoeg waren? Die kon ik zelf weer van de wand halen en opnieuw lassen zodat ik ook kon zien wat er fout was gegaan.
Ik zal je wel vertellen dat ik in de tijd heel wat smid's vlooien tegen ben gekomen en sommigen beten ook flink.😱
Uiteindelijk kon ik gewoon met Harm mee lassen en maakten we van alles in de fabriek van RVS en krulde de slak zich netjes achter de las op ipv. wild weg te spetteren.
Omdat ik ook veel met auto's prutste en in die tijd auto's al begonnen te roesten in de showroom kwam het CO2 lasapparaat om de hoek kijken.
Het was meer bakken en braden en vooral hopen dat het bleef zitten tot oom Nanno aanbood om mij de beginsels van CO2 lassen te willen leren.
Na wat uitleg over draadtoevoer, hoeveelheid gas, inbrand diepte, lasstroom verschenen al snel de 1e mooie lasrupsen met mooie golfjes en werd geoefend op de bolle las, de platte las, de hoeklas, vullas, en ik weet niet wat voor lassen hij allemaal meer had (of daar zelf benamingen voor had)
En na 2 uurtjes was het "denk dat het tijd wordt voor koffie want nu moet je alleen nog maar meters maken" en moet zeggen dat ik me er aardig mee redt, niet dat het professioneel laswerk is maar het is sterk en valt zeker niet uit elkaar (heb zelf een metalen schuur gemaakt en ook dit zwevend afdak.
met een oversteek van 2m50 en gemaakt van oude liggers van stellingen welke 2500 KG moesten kunnen dragen.
Maar kom toch regelmatig zaken tegen die met een CO2 lasapparaat moeilijk te lassen zijn (met name dun materiaal en aluminium)
Vandaar een semiprofessioneel lasapparaat gekocht (kan het in ieder geval niet aan het lasapparaat liggen) en dit nu ook onder de knie zien te krijgen zodat ik ook nog fijnere/mooiere lassen kan maken en weer nieuwe projecten kan gaan bedenken.
Nadeel is alleen dat het aantal personen die je evt. zou kunnen helpen met adviezen steeds kleiner wordt omdat het wel een bijzondere manier van lassen is die toch wat meer oefening/kennis vergt dan wat ik verwacht had.