Sprietje Geplaatst: gisteren om 17:36 Geplaatst: gisteren om 17:36 1 uur terug, HugoH zei: installateur probeerde te tv af te stellen, dus de kanalen te laten scannen, maar hij kwam steeds op zelfde resultaat...enkel Nilesat, geen HB en Astra1. Wat mij toen opviel was dat hij geen signaal aflezing (dus signaal 0 en quality 0) gaf voor HB en Astra1, maar hij gaf geen aandacht aan mijn opmerking...LOL Na 2 uur geprobeerd te hebben gehad, is hij maar doorgegaan...LOL In Caïro ontvang je de Hotbird 13F&G met een veldsterkte van 44 dBW. Daarvoor heb je een schotel nodig van 90cm. Die zou je dus moeten kunnen ontvangen met de schotel die ze geplaatst hebben. De schotel is daar ook op uitgericht want de Hotbird-lnb staat in de klem van de lnb-arm. Als de schotel goed staat uitgericht op de Hotbird, zou je de zender TNT-International op transponder 11034V, DVB-S, SR 27.500, fec 3/4 prima moeten ontvangen.
HugoH Geplaatst: gisteren om 17:50 Auteur Geplaatst: gisteren om 17:50 37 minuten geleden, Sprietje zei: Dat de Astra 3C westbeam in Caïro niet te ontvangen is, kun je zien op de site van SES-Astra waar de footprint van de Astra 3C is weergegeven, zie: Canal Digitaal heeft een footprint gepubliceerd die van geen kanten klopt en veel te optimistisch is en geeft aan dat je een schotel van 2 meter nodig hebt. En nee, de lnbs zijn zeker niet te dik. Op een schotel van 100cm moeten de lnbs van de Hotbird 13 en Astra 19,2 in Caïro 86,5mm van elkaar staan h.o.h. zoals je op de foto ziet, staan die geen 86,5 mm van elkander !!!en de Hotbird staat niet naar het centrale punt van de schotel gericht, maar iets ernaast..
Sprietje Geplaatst: gisteren om 19:10 Geplaatst: gisteren om 19:10 1 uur terug, HugoH zei: zoals je op de foto ziet, staan die geen 86,5 mm van elkander !!!en de Hotbird staat niet naar het centrale punt van de schotel gericht, maar iets ernaast.. Volgens mij staan er de Inverto Premium PLL lnbs op. Daarvan zijn de kopdiameters 69mm. De koppen zouden dus ongeveer 17mm van elkaar moeten staan. Dat de Hotbird-lnb niet helemaal zuiver naar het midden van de schotel staat gericht doet niets ter zake aan waar de schotel op uitgericht staat. Dat is en blijft de Hotbird.
Sprietje Geplaatst: 16 uren geleden Geplaatst: 16 uren geleden Wat de ontvangst van de Astra 19,2 het volgende: De enigste footprint van de Astra 19,2 die in Caïro te ontvangen is, is de Astra 1P Europa Wide Beam, dus niet de Pan Europa beam. Op de footprint is te zien dat de veldsterkte in Caïro 45 dBW is. Daarvoor is een schotel van 100cm nodig. Die heb je dus zou je een heel klein gedeelte van de zenders op de Astra 19,2 moeten kunnen ontvangen, zie: https://www.lyngsat.com/Astra-1P.html Een sterke transponder op de Astra 1P Wide Beam is 11973V, DVB-S, SR 27500, fec 3/4 met o.a. de vrije zenders MTV Germany en Comedy Central Deutschland.
HugoH Geplaatst: 12 uren geleden Auteur Geplaatst: 12 uren geleden 14 uren geleden, HugoH zei: zoals je op de foto ziet, staan die geen 86,5 mm van elkander !!!en de Hotbird staat niet naar het centrale punt van de schotel gericht, maar iets ernaast.. geen enkele van de 3 lnb's staat naar het centrale punt van de schotel....vraag me af waarom..
Sprietje Geplaatst: 11 uren geleden Geplaatst: 11 uren geleden (aangepast) Om er voor te zorgen dat de lnb niet naast de schotel kijkt, moet een lnb die bijv. 10cm naast de lnb-arm staat, de helft van die afstand (5cm dus) naast het midden van de schotel gericht moet staan. Dit is wat betreft de horizontale lijn. Verticaal moet een lnb op 40% van de schotelhoogte gericht zijn (offsetschotel) om niet buiten de rand van de schotel te kijken. 11 uren geleden aangepast door Sprietje
HugoH Geplaatst: 10 uren geleden Auteur Geplaatst: 10 uren geleden 1 uur terug, Sprietje zei: Om er voor te zorgen dat de lnb niet naast de schotel kijkt, moet een lnb die bijv. 10cm naast de lnb-arm staat, de helft van die afstand (5cm dus) naast het midden van de schotel gericht moet staan. Dit is wat betreft de horizontale lijn. Verticaal moet een lnb op 40% van de schotelhoogte gericht zijn (offsetschotel) om niet buiten de rand van de schotel te kijken. "naast" het midden...of "naar" het midden...?
Sprietje Geplaatst: 10 uren geleden Geplaatst: 10 uren geleden Als een lnb 10cm rechts van het midden op de lnb-arm staat, moet de lnb op 5cm rechts uit het midden van de schotel gericht staan.
HugoH Geplaatst: 8 uren geleden Auteur Geplaatst: 8 uren geleden 1 uur geleden, Sprietje zei: Als een lnb 10cm rechts van het midden op de lnb-arm staat, moet de lnb op 5cm rechts uit het midden van de schotel gericht staan. geeft dat geen quality vermindering?
Mimisiku Geplaatst: 7 uren geleden Geplaatst: 7 uren geleden Alsof je nu al kwaliteit hebt……. Afscheid….. Nog een paar maandjes te gaan…
Sprietje Geplaatst: 6 uren geleden Geplaatst: 6 uren geleden 1 uur geleden, HugoH zei: geeft dat geen quality vermindering? Nee, het zorgt er voor dat de lnb niet over de rand van de schotel een kijkt en daardoor storende signalen oppikt. Maar heb je nu de zenders (transponders) al ingescand die ik je opgegeven heb en gekeken of je die kunt ontvangen?
HugoH Geplaatst: 2 uren geleden Auteur Geplaatst: 2 uren geleden 4 uren geleden, Sprietje zei: Nee, het zorgt er voor dat de lnb niet over de rand van de schotel een kijkt en daardoor storende signalen oppikt. Maar heb je nu de zenders (transponders) al ingescand die ik je opgegeven heb en gekeken of je die kunt ontvangen? heb de disecq setting juist gedaan en gecheckt...maar nog steeds niet...merendeels Nilesat... ik kan zelf niet checken of de lnb's Hotbird en Astra (nog?) goed gericht staan, want heb geen tools bij me ...ik zie in de scan menu (de satelieten) dat ik op eurosat 16E 20% signaal heb... dus dat klopt niet echt...hotbird geeft ook weinig signaal, Astra geen. Het lijkt mij heel sterk dat de opstelling zo vreemd is...geen enkele van de LNB's staat recht op het center van de schotel...
Sprietje Geplaatst: 2 uren geleden Geplaatst: 2 uren geleden Dan zou ik de schotelmonteur erbij halen en dan moet hij maar laten zien dat er beeld op de Astra 19,2 en Hotbird 13 is. En als het allemaal te ingewikkeld voor hem is, moet hij maar 2 schotels plaatsen. Een grote voor de 13e en 19,2e. Daar kan die 100cm-schotel volgens mij voor gebruikt worden en een kleinere voor de Nilesat.
HugoH Geplaatst: 1 uur geleden Auteur Geplaatst: 1 uur geleden 29 minuten geleden, HugoH zei: heb de disecq setting juist gedaan en gecheckt...maar nog steeds niet...merendeels Nilesat... ik kan zelf niet checken of de lnb's Hotbird en Astra (nog?) goed gericht staan, want heb geen tools bij me ...ik zie in de scan menu (de satelieten) dat ik op eurosat 16E 20% signaal heb... dus dat klopt niet echt...hotbird geeft ook weinig signaal, Astra geen. Het lijkt mij heel sterk dat de opstelling zo vreemd is...geen enkele van de LNB's staat recht op het center van de schotel... ik heb de Hotbird eens enkel aangesloten gehad op de disecq, op lnb1, dan scant tv die wel in, en zie ik programma's verschijnen...als ik terug nilesat op lnb1 aankoppel op de disecq, HB op 2, Astra op 3...dan nog steed niets.. ik krijg sterk het gevoel dat ik de opstelling moet wijzigen, met nilesat als lnb1 die recht op het center van de schotel staat... 18 minuten geleden, Sprietje zei: Dan zou ik de schotelmonteur erbij halen en dan moet hij maar laten zien dat er beeld op de Astra 19,2 en Hotbird 13 is. En als het allemaal te ingewikkeld voor hem is, moet hij maar 2 schotels plaatsen. Een grote voor de 13e en 19,2e. Daar kan die 100cm-schotel volgens mij voor gebruikt worden en een kleinere voor de Nilesat. 2 schotels?...via eenzelfde disecq dan ook? Schotelmonteur komt niet meer...LOL
Moderator ceesv Geplaatst: 1 uur geleden Moderator Geplaatst: 1 uur geleden 3 minuten geleden, HugoH zei: k heb de Hotbird eens enkel aangesloten gehad op de disecq, op lnb1, dan scant tv die wel in, en zie ik programma's verschijnen...als ik terug nilesat op lnb1 aankoppel op de disecq, HB op 2, Astra op 3...dan nog steed niets. Dat betekent toch echt dat je tv de diesqc schakelaar niet juist schakelt. Gaat niet bestaat niet! 65" 4-K OLED, Vu+ Duo 4K SE BT, Vu+ Solo 4K, Rebox-8500, Rebox-8000, Wavefrontier T-90, Satlook Digital NIT, Megasat HD5 Combo Gebruik je een advertentie blocker? Maak dan een uitzondering voor onze website. Zonder advertentie (inkomsten) kan deze site niet voortbestaan.
Aanbevolen berichten
Maak een account aan of log in om te reageren
Je moet een lid zijn om een reactie te kunnen achterlaten
Account aanmaken
Registreer voor een nieuwe account in onze community. Het is erg gemakkelijk!
Registreer een nieuwe accountInloggen
Heb je reeds een account? Log hier in.
Nu inloggen