tommiedepommie Geplaatst: 9 juni Auteur Geplaatst: 9 juni 19 uren geleden, Sprietje zei: Lage band is alles tot 11700MHz, hoge band is alles boven de 11700 MHz. Misschien ontvang je de hoge band niet. en ligt dit dan aan de afstelling van de schotel of is er iets met de LNB aan de hand? @Old Satterhand als ik de zenderlijst van Hans download, "e2_hanssettings_9e_13e_19e_23e_28e_AND_rotating.zip" , zit de satellites.xml er al in. Maar, ook mijn images hou ik up to date dus zouden de satellites.xml ook up to date moeten zijn, toch? De wereld is verdeeld in 10 groepen mensen, zij die het binaire talstelsel kennen en de rest.
Tonskidutch Geplaatst: 9 juni Geplaatst: 9 juni (aangepast) @Tech, heeft dat op Openpli forum al eens uitgelegd. Voor andere images hoeft dat niet hetzelfde te zijn. Dus manueel laden kan altijd. 9 juni aangepast door Tonskidutch blauw Maria Sinne Eeg, Jacob Christofferson
bellejt Geplaatst: 9 juni Geplaatst: 9 juni in openvix zit dit gewoon onder tuners update 1 Groetjes,salutations,greetings. 1 x Gibertini 1,10 vast 3 sats + 1 x Triax 88 cm rotor Vu + Duo2 twin sat tuner 4 X DVB-S2 en 1 x turbo DVB-C + OpenVix + idem dual tuner and vu duo2 fallback tuner Octagon SF8008 4K Openvix (via ethernetconnectie/WIFI fallbacktuner)
Sprietje Geplaatst: 9 juni Geplaatst: 9 juni 29 minuten geleden, tommiedepommie zei: en ligt dit dan aan de afstelling van de schotel of is er iets met de LNB aan de hand? Als je van de Astra 28,2e geen enkele transponder op de hoge band ontvangt en van de andere satellieten wel, dan is waarschijnlijk je lnb kapot. 1
tommiedepommie Geplaatst: 9 juni Auteur Geplaatst: 9 juni 51 minuten geleden, Sprietje zei: Als je van de Astra 28,2e geen enkele transponder op de hoge band ontvangt en van de andere satellieten wel, dan is waarschijnlijk je lnb kapot. de zenders via verticaal op de hoge band kan ik niet ontvangen, op horizontaal weer wel. bv Food network en Food network+1 doen het wel. De wereld is verdeeld in 10 groepen mensen, zij die het binaire talstelsel kennen en de rest.
Old Satterhand Geplaatst: 9 juni Geplaatst: 9 juni (aangepast) 1 uur geleden, tommiedepommie zei: @Old Satterhand als ik de zenderlijst van Hans download, "e2_hanssettings_9e_13e_19e_23e_28e_AND_rotating.zip" , zit de satellites.xml er al in. Maar, ook mijn images hou ik up to date dus zouden de satellites.xml ook up to date moeten zijn, toch? Ik reageerde in dit topic omdat ik ook geen ontvangst had van die transponder in de signaal meter. Ik werk ook de Hans lijst regelmatig bij, maar in de lijst kon ik die zender die jij noemde wel ontvangen. Nadat ik de .xml had bijgewerkt had ik weer ontvangst van die transponder in de signaalmeter. De parameters voor transponder 12129V zijn onlangs gewijzigd, dus het kan best zijn dat die .xml van Hans niet klopt. Zo'n xml bestand kun je overigens met een tekstverwerker als kladblok openen. Zoek naar dit deel bij de Astra 2 transponders, zo moet dat er uit zien: <transponder frequency="12110000" symbol_rate="27500000" polarization="0" fec_inner="2" system="1" modulation="2"/> <transponder frequency="12129000" symbol_rate="27500000" polarization="1" fec_inner="2" system="1" modulation="2"/> <transponder frequency="12148000" symbol_rate="27500000" polarization="0" fec_inner="2" system="1" modulation="2"/> <transponder frequency="12168000" symbol_rate="27500000" polarization="1" fec_inner="2" system="1" modulation="2"/> Je schreef eerder dat je alle andere Engelse zenders wel kon ontvangen, kun je dat nog eens verifiëren? Een ontvangstprobleem voor die transponder is onwaarschijnlijk, als je de BBC zenders wel kunt ontvangen. Voor die Freesat zenders heb je zelfs 1 dB meer ontvangst nodig. De veldsterkte is vrijwel gelijk. edit: je was me voor, het probleem is nu duidelijk, vervang je LNB. 9 juni aangepast door Old Satterhand cursief
Tonskidutch Geplaatst: 9 juni Geplaatst: 9 juni (aangepast) gebruik notepad++ voor editeren als kleine tip. staat een download op handige windows tools in dit forum (google vindt hem sowieso) succes dacht dat ik een link aangemaakt had, dan doe ik dat opnieuw o uh ja @tommiedepommie die gebruikt geloof ik Linux, dan kan die er meteen in editen. 9 juni aangepast door Tonskidutch link was weg Maria Sinne Eeg, Jacob Christofferson
bellejt Geplaatst: 9 juni Geplaatst: 9 juni (aangepast) satellites.zip de laatste van 5 min geleden 9 juni aangepast door bellejt Groetjes,salutations,greetings. 1 x Gibertini 1,10 vast 3 sats + 1 x Triax 88 cm rotor Vu + Duo2 twin sat tuner 4 X DVB-S2 en 1 x turbo DVB-C + OpenVix + idem dual tuner and vu duo2 fallback tuner Octagon SF8008 4K Openvix (via ethernetconnectie/WIFI fallbacktuner)
Sprietje Geplaatst: 9 juni Geplaatst: 9 juni 41 minuten geleden, tommiedepommie zei: de zenders via verticaal op de hoge band kan ik niet ontvangen, op horizontaal weer wel. bv Food network en Food network+1 doen het wel. Dan ziet het er naar uit dat er geen probleem met de aanstuur kwadranten is, dus geen kapotte lnb.
tommiedepommie Geplaatst: 9 juni Auteur Geplaatst: 9 juni (aangepast) @bellejt bedankt voor de satellites.xml maar daar ligt het niet aan. @Tonskidutch yep, bijna alles is hier Linux en sinds kort aan het proxmox'en. @Old Satterhand ik zal, als ik zin heb (tijd heb ik genoeg) de LNB eens vervangen. Ik heb nog een Inverto quad longneck IDLR-QUDL40EXTND-OPP gevonden. Bedankt iedereen voor het meedenken. Edit: de opmerking van @Sprietje is net gekruisd. Ik heb jouw handleiding net ook gevonden dus ik zal hem eens opnieuw instellen. Nogmaals dank allen 9 juni aangepast door tommiedepommie De wereld is verdeeld in 10 groepen mensen, zij die het binaire talstelsel kennen en de rest.
Old Satterhand Geplaatst: 9 juni Geplaatst: 9 juni @tommiedepommie Nog 2 suggesties: Een gewijzigde satellites.xml wordt pas actief nadat Enigma2 opnieuw is opgestart. Als je twijfelt of de LNB echt stuk is en toch een ontvangst probleem vermoedt, check dan een verticale transponder die op de europa beam zit, zoals 11934V met Sky News UK. 1
tommiedepommie Geplaatst: 9 juni Auteur Geplaatst: 9 juni 1 uur geleden, Old Satterhand zei: zoals 11934V met Sky News UK Die kan ik wel ontvangen. op 11934 /V/27500 5/6 QPSK De wereld is verdeeld in 10 groepen mensen, zij die het binaire talstelsel kennen en de rest.
Old Satterhand Geplaatst: 9 juni Geplaatst: 9 juni (aangepast) 5 uren geleden, tommiedepommie zei: Die kan ik wel ontvangen. op 11934 /V/27500 5/6 QPSK Da's mooi, want dan blijft er nog maar één oorzaak over. Maar om dat op te lossen moet je toch echt het dak op. De skew van je LNB voor A2 staat niet goed! Die transponder waar je nu naar kijkt wordt vergezeld door 2 transponders van de Europa beam. die zijn veel sterker maar zitten op de andere polariteit. Om de invloed van die nabijgelegen horizontale transponders te elimineren moet je de skew bijstellen. Omdat je de BBC zenders wel kunt ontvangen staat de schotel qua azimuth en elevation wel goed afgesteld, maar die hebben geen last van nabuur transponders. Ik geef nu het stokje over aan @Sprietje die kan haarfijn uitrekenen hoe je de skew moet afstellen, die is nl afhankelijk van je locatie. 9 juni aangepast door Old Satterhand typo
tommiedepommie Geplaatst: 10 juni Auteur Geplaatst: 10 juni 7 uren geleden, Old Satterhand zei: Ik geef nu het stokje over aan @Sprietje die kan haarfijn uitrekenen hoe je de skew moet afstellen, die is nl afhankelijk van je locatie. @Old Satterhand Ahh, dat klinkt positief. De waardes zijn door @Sprietje al eens berekend en die heb ik nog. En nee, ik hoef gelukkig niet het dak op maar wel de ladder. - zorg er voor dat de Hotbird-lnb ongeveer even ver van de lnb-arm staat als de Astra 28,35-lnb. - stel de skew van de lnb's als volgt af: a- de Hotbird 13 op - 5° b- de Astra 19,2 op - 7° c- de Astra 23,5 op - 11° d-de Astra 28,35 op -15° En, wederom bedankt voor alle kennis. Vandaag wordt het iets te warm om op de ladder te klimmen maar zodra het wat minder wordt, zal ik er eens aan draaien. De wereld is verdeeld in 10 groepen mensen, zij die het binaire talstelsel kennen en de rest.
Old Satterhand Geplaatst: 10 juni Geplaatst: 10 juni (aangepast) Nog even een weergave van het spectrum, waarbij ik de beide polariteiten heb gecombineerd. De horizontale ontvangst is gespiegeld weergegeven. Zoals je links kunt zien, wordt bij een correcte skew instelling de invloed van de verticale transponders op de horizontale antenne geëlimineerd en vice versa. Nadat je de juiste hoek hebt ingesteld kun je nog fine tunen op maximale kwaliteit in de signaal zoeker van je ontvanger. De antennes in de LNB kunnen nl een afwijking hebben t.o.v. de behuizing. 10 juni aangepast door Old Satterhand
Aanbevolen berichten
Maak een account aan of log in om te reageren
Je moet een lid zijn om een reactie te kunnen achterlaten
Account aanmaken
Registreer voor een nieuwe account in onze community. Het is erg gemakkelijk!
Registreer een nieuwe accountInloggen
Heb je reeds een account? Log hier in.
Nu inloggen