Beheerder Michel Geplaatst: gisteren om 10:44 Beheerder Geplaatst: gisteren om 10:44 Zelf ga ik voor 3 fase victron en zou iedereen die gewoon een 1-fase batterij zoekt, aanraden dan ook te gaan voor een victron omvormer (multiplus II) en een LifePo4 accu. Dat is even duur of zelfs goedkoper én uitbreidbaar. Victron Multiplus II 48V - 3000VA - 35A € 514,95 51.2V 5.12kWh 9 (19" rackmountable) Thuisbatterij €749,95 Kleinmateriaal €75,00 =========================================================== Totaal: €1339,90 Net iets meer dan een Marstek Venus E 3.0 dus, maar zet je er een 2e rack batterij bij wordt het écht interessant. Zo'n stekker thuisbatterij is pas zinvol als je het volle vermogen (2500w in dit geval) kunt inzetten. Op een standaard stopcontact mag maar 800w en meer is ook ECHT onveilig. Bij mijn ouders dus een aparte groep (16A) met een apart stopcontact geïnstalleerd. Gebruik je een advertentie blocker? Sluit onze website dan uit. Zonder advertenties kan deze site niet voortbestaan.
Beheerder Michel Geplaatst: gisteren om 11:26 Beheerder Geplaatst: gisteren om 11:26 Op 23-2-2026 om 09:29, Henkie192 zei: Volgens de gebruiksaanwijzing kan de Marstek ook buiten geinstalleerd worden onder een afdakje. De unit werkt goed samen met de home wizzard via een P1 sensor op de ( Slimme meter) en via de app van de zonnepanelen kon ik in thailand zien wat de opbrengst van mijn zonnepanelen thuis was en als dat goed was zette ik mijn boiler op de stand boost om zonnestroom te gebruiken en zo weinig mogelijk electriciteit terug te leveren aan het net. Jan uit Almere. Dat zou ik zeker niet doen. 1. De klepjes blijven open staan en wat daar achter zit is niet IP65 of beter. 2. De accu presteert beduidend minder bij hoge of lage temperaturen en zal ook eerder kapot gaan. De sweetspot is rond de 22 graden, ofwel het beste gewoon in je huis of een verwarmde garage of schuur. LFP is behoorlijk veilig. Veiliger dan je smartphone. Gebruik je een advertentie blocker? Sluit onze website dan uit. Zonder advertenties kan deze site niet voortbestaan.
Tonskidutch Geplaatst: 3 uren geleden Geplaatst: 3 uren geleden Zal wel heet lopen vandaag qua voeding. Waar zetten jullie die accu's mbt de bekende risico's inzake brand? Hurt Nils Wülker, Arne Jansen
Con Geplaatst: 2 uren geleden Auteur Geplaatst: 2 uren geleden (aangepast) 35 minuten geleden, Tonskidutch zei: Zal wel heet lopen vandaag qua voeding. Waar zetten jullie die accu's mbt de bekende risico's inzake brand? Ik denk dat de thuisbatterijen het best beveiligd zijn tegen oververhitting dan welk apparaat in huis dan ook. Veel apparaten thuis zijn meer brandgevaarlijker dan een thuisbatterij. Zo'n batterij is immers gemaakt voor continubedrijf. Daar worden verschillende technieken voor gebruikt, sommigen zelfs met een blussysteem en de kwaliteit van de accu's zelf zijn ook uiterst getest en hebben een CE keurmerk (uiteraard niet de "illegale" Chinese modellen). En ja, buiten opstelling kost s winters alleen maar rendement. Maar dat geldt voor alle batterijen van knoopcel tot "gewone" batterijen. En dan heb je nog de opbrengst, dat is zó ontzettend afhankelijk van het contract wat je hebt. Dynamisch is imo de enige juiste keuze. Voorts, als je een elektrische auto hebt EN je bent in de gelegenheid om thuis op te laden in de goedkope uren ben je een behoorlijke spekkoper. (je oet dan wel het geluk hebben dat je naast je huis een oplaadpunt hebben. en dat is niet voor iedereen weggelegd. Als je een warmtepomp hebt is het beter om wat meer capaciteit aan te schaffen, je verbruik neemt dan immers snachts (in de Winter toe. Maar ook in de zomer met airco is een verhoogde capaciteit ook zinvol. Er spelen veel variabelen een rol voor de keuze van een thuisaccu. Zelf ben ik nog steeds aan het onderzoeken wat wijsheid is, september ga ik sowieso over naar dynamisch daar mijn vaste contract eindigt. 2 uren geleden aangepast door Con Groet, Con. Gloeiende, gloeiende, een beetje humor moet kunnen, anders ga je maar ergens anders heen.. Sinds november 2024 gelukkig weer glasvezel via KPN. Internet/PC: modem/router Fritzbox en TP-Link accesspoint, switch (8), switch (4) PC: Intel Nuc i7 met W11. Laptop Thinkpad met W11 met 24H2. Asus Gigabyte Home Assistant, 20 Shelly's en 2 ESP-tjes en Zigbee.
Beheerder Michel Geplaatst: 2 uren geleden Beheerder Geplaatst: 2 uren geleden 38 minuten geleden, Tonskidutch zei: Zal wel heet lopen vandaag qua voeding. Waar zetten jullie die accu's mbt de bekende risico's inzake brand? Zoals ik al schreef, je telefoon vliegt (veel) eerder in de fik dan een LFP accu. Dat is behoorlijk veilig, mits je uiteraard de veiligheidsaanwijnzingen volgt en bijvoorbeeld niet die accu aansluit op een bestaand stopcontact waar andere (zware) verbruikers op zitten en dan de software in de accu instelt op volledig vermogen (> 800W). 1 Gebruik je een advertentie blocker? Sluit onze website dan uit. Zonder advertenties kan deze site niet voortbestaan.
Con Geplaatst: 2 uren geleden Auteur Geplaatst: 2 uren geleden (aangepast) Ik weet nog goed, toen ik in 2003 zonnepanelen ging plaatsen werd ik hier door diversen bijna voor gek verklaart. Nu schijnt dat hetzelfde te gebueren met thuisaccu's, niet gebruikers of mensen die da niet gaan aanschaffen zetten alleen maar beren op de weg. De ontwikkelingen van thuisaccu's zijn al zeker 10 jaar bezig en wat nu nog gedaan wordt is het fijntunen en/of integreren met AI. Veiligheid is allang geen probleem meer. En natuurlijk zal er altijd wel ergens eentje in de fik vliegen maar ik denk dat bijvoorbeeld meterkasten meer brandgevaarlijker zijn dan accu's mede door het geklier wat mensen doen met hun meterkast en de verdeling ervan. 2 uren geleden aangepast door Con Groet, Con. Gloeiende, gloeiende, een beetje humor moet kunnen, anders ga je maar ergens anders heen.. Sinds november 2024 gelukkig weer glasvezel via KPN. Internet/PC: modem/router Fritzbox en TP-Link accesspoint, switch (8), switch (4) PC: Intel Nuc i7 met W11. Laptop Thinkpad met W11 met 24H2. Asus Gigabyte Home Assistant, 20 Shelly's en 2 ESP-tjes en Zigbee.
SimonLeBon Geplaatst: 1 uur geleden Geplaatst: 1 uur geleden LIFePo4 (LFP) heb ik in 2009 ingezet om de loodaccu's in een elektrische scooter te vervangen. Superbetrouwbaar gebleken en veel veiliger en stabieler dan LiPo dat sneller capaciteit verliest. Zo lang je bij het laden/ontladen gemiddeld onder de 0,5C blijft, degenereert de LFP amper. En LFP is ook nog eens goed recyclebaar. Ik heb nog steeds een ferrarismeter die voor mij saldeert, naar de thuisaccu wordt een '27 project ws met Victron Energy spul...
Aanbevolen berichten
Maak een account aan of log in om te reageren
Je moet een lid zijn om een reactie te kunnen achterlaten
Account aanmaken
Registreer voor een nieuwe account in onze community. Het is erg gemakkelijk!
Registreer een nieuwe accountInloggen
Heb je reeds een account? Log hier in.
Nu inloggen